Przestrzeń, w której antena promieniuje i/lub odbiera zasadniczą część energii.
Część widma elektromagnetycznego odpowiadającego występowaniu częstotliwości radiowych, czyli niższych od 3 000 GHz.
Matematycznie zdefiniowany zbiór linii określających poziomy transmisji radiowych. Widmowa maska jest w zasadzie tworzona w celu zmniejszenie zakłóceń sąsiedniokanałowych poprzez ograniczenie nadmiernego promieniowania na częstotliwościach położonych poza niezbędnym pasmem.
Współczynnik fali stojącej jest miarą niedopasowania impedancyjnego linii transmisyjnej (np. kabla koncentrycznego) do obciążenia (np. anteny). Jest to stosunek wartości amplitudy maksymalnej do amplitudy minimalnej napięcia elektrycznego fali stojącej w linii zasilającej antenę.
Minimalna wartość stosunku sygnał pożądany/sygnał niepożądany na wejściu odbiornika, zwykle wyrażana w decybelach. Wartość ta jest wyznaczona dla zdefiniowanych warunków, przy których osiągnięta jest odpowiednia jakość odbioru sygnału użytecznego na wyjściu odbiornika.
Stosunek zastępczego promienia Ziemi do promienia rzeczywistego
Przydział tej samej częstotliwości radiowej lub korzystanie z niej przez dwie lub więcej stacji, które są odseparowane geograficznie, lub które wykorzystują tę częstotliwość w różnym czasie.
Wzniesienie środka elektrycznego anteny nad średni poziomem morza.
Wzniesienie środka elektrycznego anteny nad poziomem terenu otaczającym antenę.
Wzniesienie środka elektrycznego anteny nad średnim poziomem terenu.